Jägermeister Worldwide:

Príbehy

Odvážne kúsky, divoké festivaly, sexi barmani – s Jägermeisterom vám nikdy nebudú chýbať dobré príbehy! Prečítajte si všetko o bláznivých veciach, ktoré ľudia s vašim obľúbeným nápojom zažili.

Jägermeister Neprestavajte lovit

Jägermeister

Neprestávajte loviť

877
Jägermeister BEETS, Slovensko

Wanted!

Jägermeister hľadá dievča do Jäger Beets!

293
Jägermeister Rapmaister

Dokument

Rapmaister

380
Jägerhunters Bratislava, Košice

Wanted!

Jägermeister hľadá Hunterov!

466
Monuments premiéra

Zvolen

Monuments 30. apríla

95
Zatvoriť
monuments

Zvolen

Monuments 30. apríla

Premiéra dokumentu

Monuments 30. apríla

Dokument Monuments je nevšedným pohľadom na obrovské balkánske pamätníky.

Monumentálne stavby boli pre komunistické režimy typické. Po stopách štyroch pamätníkov zo šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, sa na Balkán vydal mladý slovenský fotograf Peter Mercell. Na viac ako štyritisíc kilometrov dlhú cestu si k sebe prizval aj skateboardistov Riša Turyho, Przemka Hiplera a Igora Hanečák, čo dalo za vznik jedinečnému cestopisne-skateboardovému dokumentu točeného na telefón. Premiéra aj s vernisážou fotiek sa uskutoční vo zvolenskom dome kultúry ŽSR o 18:00.

Vziať auto, a vyraziť len podľa GPS súradníc na Balkán objavovať monumentálne komunistické pamätníky, často skryté v kopcoch mimo spevnené cesty, to bol plán Petra Mercella v lete minulého roka. Druhý rozmer jeho nápadu dalo osadenstvo vozidla. Traja rôznorodí skateboardisti zo Slovenska a Poľska, ktorí išli do neznáma na nekonečnú cestu skúsiť, či pôjde na miestach napríklad len odfotiť a natočiť nejaký trik. "Nápad vyraziť po týchto intergalaktických pamätníkoch som nosil v hlave už niekoľko rokov. Od chvíle, keď som ich zbadal na jednom webe, som vedel, že musím naložiť auto a vyraziť," popisuje Peter.

Dvadsaťminútový dokument mapuje vyše štyritisíc kilometrov dlhú cestu posádky po štyroch monumentoch. Za sedem dní prešli trinásť štátov a na telefón zaznamenali úplne všetko. Igor Hanečák, ktorý nakrúcal zo všetkých najviac k tomu dodáva: "Snažili sme sa o maximálnu autentickosť. Nebola to iba klasická skejtová tour, z ktorej vznikne päťminútový edit. Chceli sme nielen ukázať až bizarné stavby komunistickej moci, ale tiež to, ako vlastne cestovanie so skejtom vyzerá zvnútra. "

Putovanie má štyri záchytné body, štyri monumenty. Tým prvým je Monument of the Revolution Moslavina v Chorvátsku. Ak sa mohol George Lucas pri jeho tvorbe inšpirovať niečím z Východu, potom rozhodne architektúrou tohto monumentu, pripomínajúceho vesmírnu loď. V roku 1967 ho nechal postaviť juhoslávsky diktátor Tito ako oslavu revolúcie v Moslavine. Cesta pokračuje do Memorial Valley of Heroes v Bosne a Hercegovine, pamätníka, ktorý je stvárnením skalného priechodu a pripomína neúspešnú vojenskú operáciu, ktorá stála život sedemtisíc ľudí.

Nasleduje prvá zastávka v Bulharsku, ktorou bol Memorial complex Hillock of Fraternity, ktorý predstavuje obrovské ohnisko vytvorené z betónových šikmín. Bol postavený na pamiatku stého výročia ukončenia osmanskej nadvlády roku 1978. Poslednou zastávkou bolo takzvané bulharské UFO, oficiálnym názvom Buzludzha, obrovská stavba s 107 metrov vysokou vežou a červenou hviezdou na vrchu. Stavba sa týči na vrchole, ktorý v roku 1868 zažil bitku Bulharov s Turkami. V roku 1974 ju nechal vybudovať generál Dechlev a mala slúžiť ako centrum socialistickej budúcnosti. Útroby obrieho sálu už značne schátralej stavby tvoria pozlátené mozaiky. Premiéra aj s vernisážou špeciálne presvietených fotiek sa uskutoční vo zvolenskom dome kultúry ŽSR 30. apríla o 18:00. Nasledovať bude afterparty v klube Barbar, kde zahrá lokálny púšťač Jago a DJ Dalyb

dokument

Dokument

Breakmeister - dokument o partii breakdancerov

262
Jägermeister: Neprestávajte loviť! TV spot

TV spot

TV spot Neprestávajte loviť!

508
Spots 2016

Bratislava

Spots 27. apríla

52
FASHION DEALã

Bratislava

FASHION DEALã 22. apríla

32
Snowboardfest 2016

Banská Bystrica

Snowboardfest 2016 video

43
Hip Hop night MMC Bratislava

MMC Bratislava

Hip Hop night 27. 2.

24
Big Air v meste 2016 video

show

Video Big Air 2016

22
Big Air v Meste 2016

Mesto Kremnica

Big Air v Meste 5. 2.

26
Snowboard Fest 2016

Banská Bystrica

Snowboard Fest 12.2.

23
SORRY, WE CAN'T STOP. Bratislava

Bratislava

SORRY, WE CAN'T STOP 14. 11.

21
party

SPOTS

Spots oživuje umením Bratislavu

60
Excelent Separation

14.11.

Excelent Separation Bratislava 14.11.

10
rockový koncert

rockový koncert

Guitar Lovers Session 4. 11.

05
Udalosť (Česká rep.)

Udalosť (Česká rep.)

Ľadová guľa – správa z planéty Jägermeister?

32